Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 8023208



*

nr 802 3208


Skulptur

keramik, kvinna, Söholm, Danmark, höjd: 28


Utrop:

300 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 januari 2013
kl 20:42:08


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
18/1 22:20:52 1      100 kr
18/1 22:58:35 2      300 kr
19/1 20:32:34 3      300 kr
19/1 20:32:47 3      350 kr
21/1 18:52:18 4      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska danskt europa keramik konsthantverk kvinna norden skandinavien skandinavisk skulptur söholm
  • 8129 Figurkärl
    3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:24
  • 1010 Konstverk
    Allen Jones, "Shoe Box", 7 st litografier + skulpt..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:08
  • 9073 Skulptur
    Aldo Londi (1911-2003), Italien. Häst. Längd: 15cm
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:43
  • 9320 Skulptur
    Blixt, Höganäs, keramik. Längd: 13 cm, höjd: 10 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:45
  • 9046 Skulptur
    brons. Höjd: 59cm
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:41
  • 8128 Skulptur
    fabeldjur, Sydamerika. Längd: 20 cm. Höjd: 13 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:21




Ladda ner broschyr